Цікаві факти про пілатес

1. Пілатес - це ні разу не йога. Йога - давньоіндійська гімнастика з 5000 річною історією. А пілатес винайшов в 20-х роках минулого століття німець Джозеф Пілатес, який страждав від астми і рахіту. Це його винахід виявився настільки ефективним, що Джо зміг стати боксером, гімнастром, дайвером, і взагалі, прожив повноцінне і насичене життя.

2 . Оригінальна назва пілатесу - «контрологія». Саме так назвав свою систему фізичних вправ Джозеф Пілатес. Це перша назва найбільш повно відображає всю суть цієї гімнастики: тотальний контроль над кожною ділянкою тілом, думками і диханням.



3 . Постійно контролювати своє тіло дуже і дуже важко. Під час виконання, наприклад, класичної «сотні», тобі потрібно весь час подумки «сканувати» тіло: піднята чи груди над підлогою, правильне чи положення хребта, чи працюють ноги, втягуєш ти живіт, дихаєш чи грудьми. Саме тому пілатес зовсім не такий простий, яким може здатися.

4 . Під час виконання вправ пілатесу задіяно все тіло. Але це не означає, що він опрацьовує всі м'язи. Найбільш помітну користь від пілатеса отримають м'язи корпусу - прес і спина. Ця гімнастика для них і сконструйована.

5. Пілатес не може замінити всі-всі види тренувань. Але його дуже бажано включати в свою програму занять, разом з аеробного навантаженням і силовими вправами на інші м'язи.



6. Це не гімнастика для схуднення. Зате пілатес зміцнює м'язи, розвиває гнучкість, виправляє поставу, вчить правильно дихати, полегшує біль, знімає м'язову напругу ...

7 . Думаєш, для занять пілатесом тобі обов'язково потрібно якесь обладнання? Зовсім ні. Класичний комплекс включає в себе 34 вправи, які виконуються на підлозі. Тобто, тобі потрібен тільки зручний килимок.

8 . Але ось без чого в пілатес не обійтися - це без методу. Девіз цієї гімнастики такий: «Важливо якість, а не кількість». Нехай навіть ти зможеш зробити певний рух тільки один раз, але нехай воно буде правильним! Тотальний контроль, не забула?

Коментарі

Популярні публікації